LEGO Speed Champions – gratka dla automaniaków

Klocki lego to bez wątpienia produkt, który wzbudził dużo sensacji i zainteresowania, szczególnie wśród ludzi dorastających w latach 80’, 90’ i na początku 00’. Od tego czasu powstało wiele serii klocków lego, nawiązujących do popularnych filmów, gier, książek. Obecnie zbudować z klocków LEGO można rozmaite budynki, bazy, pojazdy, samoloty, helikoptery, tory wyścigowe, a także cieszącą się powodzeniem i zainteresowaniem są ludziki LEGO z różnych uniwersów. Z popularnych klocków można zbudować tak naprawdę wszystko. Również odwzorowane modele samochodów, dzięki serii LEGO Speed Champions.

Seria LEGO Speed Champions

To gratka dla miłośników zarówno klocków LEGO, jak i motoryzacji. W tej serii możemy zbudować i dołączyć do naszej kolekcji kolekcjonerskie modele najbardziej znanych i wydajnych samochodów sportowych na świecie. Modele, które zostały stworzone do złożenia, to realistyczne repliki, w których zadbano o detale i szczegóły, aby zgadzały się z wersją oryginalną. Po zbudowaniu danego modelu, może on posłużyć jako ozdoba, która spocznie na półce, ale także to pojazd, który może posłużyć w zabawie jako wyścigówka. To świetna okazja dla dzieci, ale także dorosłych, do poznania konstrukcji rzeczywistych modeli samochodów. Nie są to modele zasilane w jakikolwiek sposób, a to, jak mogą zostać wykorzystane w zabawi ogranicza tylko i wyłącznie ludzka wyobraźnia.

Modele samochodów w serii Lego speed champions, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie!

Oferta na rynku jest bardzo duża, ale do najpopularniejszych modeli, które zostały stworzone do zbudowania są np.: Toyota GR Supra, Ferrari F8, Ferrari F40, Porsche 91, Nissan GT-R, McLaren Elva i wiele innych samochodów, które z pewnością kiedyś zrobiły na nas wrażenie. Teraz mamy możliwość pozyskania replik tych modeli z klocków LEGO i podziwiać je na co dzień na naszym półkach.

Korzyści z zabawy klockami LEGO

Najlepsza zabawa, to ta, która ucząc bawi i bawi ucząc. Klocki LEGO takie są – rozwijają wyobraźnię, kreatywność i cieszą z efektu. Poza tym wpływają nie wiele ważnych obszarów mózgu, co potrafi przełożyć na polepszenie koncentracji, myślenia kreatywnego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także usprawnia dryg do majsterkowania, czyli wpływa korzystnie na zdolności manualne.