Klocki Lego dla pasjonatów motoryzacji

Twoje dziecko lubi wyścigi samochodowe? A może sam jesteś pasjonatem motoryzacji? Jeśli tak, to sprawdź jedną z bardziej kultowych serii LEGO Speed Champions, która jest regularnie wydawana od początków XXI wieku. Jakie modele znanych i lubianych samochodów są w niej dostępne? Czy ich składanie cechuje się wysokim poziomem trudności?

Zabawa dla każdego

Lego Speed Champions to jedna z bestsellerowych serii klocków skandynawskiej firmy właśnie dlatego, że skierowana jest do zróżnicowanego grona odbiorców. Układanie modeli samochodowych sprawi frajdę zarówno dorosłym użytkownikom, jak i młodszym odbiorcom. Poziom trudności nie należy do najwyższych, choć i miłośnicy trudnych układanek znajdą tu coś dla siebie. Jakie zestawy warto wyróżnić? Na pewno te skupiające się na sportowych pojazdach (jak: Mercedes AMG, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, McLaren Elva czy Ford GT. 

Modele z różnych lat

Speed Champions ma w swojej ofercie wiele aut, które do dzisiaj pojawiają się w wyścigach samochodowych transmitowanych na żywo. Jednocześnie w serii bez problemu znajdziemy i  te modele, które już dawno zostały wycofane z produkcji, ale wciąż rozpalają serca miłośników motoryzacji. Składanie modeli Speed Champions nie trwa długo, choć trzeba przyznać, że gotowe projekty robią duże wrażenie. Jeśli zajmujemy się kolekcjonowaniem rzadkich zestawów, to z pewnością jest to seria dla nas. To również jeden z lepszych wyborów dla początkujących entuzjastów układania Lego. Dlaczego? Bo to seria mało skomplikowana, ale dająca odbiorcy dużo satysfakcji.

Czym charakteryzują się klocki z serii Speed Champions:

– to kultowe klocki, które od lat cieszą się ogromną popularnością,

– dostępne są w różnych pakietach, 

– spodobają się przede wszystkim miłośnikom motoryzacji,

– zestawy inspirowane są wyścigami samochodowymi,

– jedna z najchętniej kupowanych serii klocków Lego,

– w tej kategorii dominują modele samochodów do składania.