Fascynacja motoryzacją i klocki – LEGO Speed Champions

Niemal każdy mały chłopiec ma taki etap w życiu, gdy zachwyt nad samochodami wpływa na codzienne działania. Na bok mogą nawet odejść inne pasje, bo pojazdy najczęściej na czterech albo dwóch kółkach stają się najważniejsze. Warto jednak rozwijać tę pasję w sposób wszechstronny, proponując dziecku ciekawe zabawki. Należą do nich z pewnością zestawy LEGO Speed Champions, gdzie można znaleźć wiele niezwykłych jeżdżących modeli kultowych aut wyścigowych.

Podwójna radość z budowania z LEGO Speed Champions

Seria klocków LEGO Speed Champions jest wyjątkowa. Pozwala na stworzenie niewielkich modeli uwielbianych przez miłośników motoryzacji, a przy okazji pozwalających na świetną zabawę w wyścigi, także z figurkami LEGO. Dlatego satysfakcja z budowania jest podwójna – powstaje auto, które staje się nową zabawką, pasującą do innych modeli z serii. Dziecko w wieku już 6-7 lat jest w stanie zbudować, postępując zgodnie z instrukcją, wyjątkowe wyścigówki, poznając przy okazji ich cechy charakterystyczne. Ćwiczy cierpliwość, precyzję, wytrwałość w dążeniu do określonego celu. Jak praktycznie każde klocki LEGO seria Speed Champions jest kreatywną, świetnie wpływającą na rozwój propozycją dobrą nawet dla starszych miłośników motoryzacji.

Ferrari, Mercedes i Porshe w garażu z klocków LEGO

W kolekcji modeli LEGO Speed Champions można znaleźć często wyjątkowo detalicznie oddane modele znanych samochodów wyścigowych. Warto zaznaczyć, że pasują do nich najczęściej ludziki LEGO, dlatego zabawa może być doskonała. Kolekcja obejmuje między innymi pojazdy:

– Ferrari, 

– Lamborghini,

– Mercedes,

– Porshe,

– Toyota,

– Aston Martin,

– McLaren,

– Jaguar.

Co więcej, można uzupełnić je o dedykowany zestaw z warsztatem czy nawet elementami toru wyścigowego. Nic nie stoi na przeszkodzie również wybudować garaż z innych klocków, czy wykorzystać posiadane zestawy do stworzenia wyjątkowego świata Lego speed champions (szybka wysyłka Twoich zakupów tylko na bee.pl).